O nás

Náš mužský pěvecký sbor má velkou tradici. Původní sbor byl založen dle dochovaných pramenů již v roce 1927. Od toho data působí vlastně mužský sbor s malými přestávkami až doposud.

     Současný pěvecký sbor byl v současném, víceméně stejném složení, založen respektive obnoven v roce 1986, tehdy ještě jako sbor Tvrdonic. Postupně docházelo k obměnám zpěváků a takto sbor působil do roku konce 1992. Tehdy se (asi po vzoru republiky) rozdělil na sbor Kostický a sbor Tvrdonský  („tenkrát se děliuo bárco, tak proč né aj náš sbor“).

     Poté sbory samostatně působily do konce roku 1997, „kdy to už bez sebja nemohli vydržat a tak sa zas spójili“.  Důvodem sloučení sborů bylo to, že v jednotlivých dědinách bylo poměrně málo zpěváků, kterým se chtělo ve sboru zpívat. A to přesto, že zpěváků a dobrých zpěváků, má jedna i druhá obec víc než dost. No a tak vznikl vlastně dnešní mužský sbor Kostice-Tvrdonice nebo Tvrdonice- Kostice.

     Proč jednou tak a podruhé jinak? Abychom si kostičtí nebo tvrdonští nezáviděli a nevyčítali, kdo je na plakátě napsaný na prvním místě. Proto střídáme názvy při každém vystoupení.

      V poslední řadě je třeba říci, že náš mužský sbor natočil na přelomu let 2007-2008 zatím první, ale doufejme, že ne poslední CD s názvem – „Žijme milí kamarádi“.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Kontakt

Muzacikostice-tvrdonice

bob.gal@centrum.cz

Sadová 54
Kostice
69152

+420606307838

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode